11 Haziran 2014 Çarşamba

İnstagram'a Yansıyanlar, Bugünlerde

Evet, yaklaşık üç hafta sonra sonunda evimize geldik. Anneanne, babaanne, büyük dede ziyaretleri, yolculuk, tatil vs derken bir müddet blogdan da uzak kaldım. Ama artık postlara kaldığımız yerden devam edebiliriz.

 Her ne kadar dolu dolu ve güzel geçen bir üç hafta olsa da sonu Alaz'ın rahatsızlanıp keyfinin kacmasıyla pek iyi bitmedi diyebilirim. Ama yine de hem Alaz için hem de bizim için güzel bir değişiklik oldu.
1 ) Eşim ve benim en sevdiğimiz yerlerin başında Kaş gelir. Ne zaman tatile gitmek istesek ilk aklımıza burası gelir. Bu sene otel rezervasonumuzun öncesinde boş iki günümüz vardı ve bunu Kaş da iki gün kalarak değerlendirdik. Burası Akçagerme plajı. Kuytu bir yerde kaldığı için dalga etkisi görülmüyor. Özellikle çocuklar için harika bir plaj.

2 ) Kaş'a gidip de balık yememek olmaz. Bir kaç tane balık restoranı var ama biz genel de "Bahçe Balık" restoranını daha çok seviyoruz. Mezeleri güzeldir. Ahtapot ızgarayı tavsiye ederim.

3 ) Tatil beldelerinin olmazsa olmazı incik boncuk almak. İşte bu boncuklar da Kaş'dan.

4 ) Aslında sezon tam açılmamışken gitsek de, yine her zaman ki gibi Kaş'da iyi vakit geçirdik.


5 )  Kaş'dan ayrıldıktan sonra yol üzerinde mavi yengeç yemek için bir yerde durduk. Her ne kadar Alaz'a yedirmek için zorlasam da kendisi salata ekmek yemeği tercih etti. Dişler çıkmaya devam ettiği için eller hep ağızda. 

6 ) Kaş'dan ayrıldıktan sonra, geçen senede gittiğimiz Voyage Sorgun'a gittik. Bir önce ki sene Alaz 7 aylıkken gitmiş ve memnun kalmıştık. Bu sene de riske girmeyip aynı yere gittik. Çocuk olunca seçimleri ona göre yapmak gerekiyor. 

7 ) Son günlerde en büyük eğlencemiz merdiven inip çıkmak. Otelde de bulduğumuz her merdiveni inip çıkmaya çalışıyor. 

8 )  Voyage Sorgun'u daha çok tercih etmemizin bir diğer sebebi ormanın içinde olması. Alaz'ı güneşten korumaya çalışmak gibi bir derdimiz hiç olmadı. Bol oksijen sayesinde de beş gece kesintisiz uyudu.


9 )  Hazır konaklamadan bahsetmişken, Kaş 'da otelde kalmak istemeyenler için Kaş'ın merkezine oldukça yakın Lale Pansiyon'u tavsiye ederim. Hem fiyatlar uygun, hem de yeme içme yerleri, barlar, plaj ve günlük tur şirketlerine kısa bir yürüme mesafesinde olduğu için rahat edersiniz. Odaların temizliği konusunda zaten söz söylememe gerek yok. 

10 - 11) Tatilde eşimle bol bol fotoğraf çekme olayına girdik. Tabi ben daha çabuk ve basitçe fotoğraf çekerken eşim iyi bir kare yakalamak için sabahın erken saatlerinde yollara koyuldu.:)

12 ) Bu fotoğraf otelde ki rum restoranından, sevgili kızım tef olayını biraz farklı algıladı. Israrla kafasına takmaya devam etti. Bu tarz hareketlerine sanırım alışıyorum. :)


13 ) Ve son olarak Kaputaş Plajı. Bu manzarayı oturup bütün gün izleyebilirim. Burası en çok sevdiğim yerlerden biri. İnsanın kendini huzurlu hissettiği nadir yerlerden biri. 

Özellikle "bebekler ve çocuklar ile tatil" konu başlığı altında, detaylı bir post yazacağım. Lakin şu sıralar tatil sonrası toparlanma ve Alaz'ın rahatsızlığı nedeniyle bu konuya yogunlaşamadım. Şimdilik instagram fotoğrafları ile mini bir post yapıp ön hazırlık yapmış oldum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder