26 Eylül 2015 Cumartesi

Bayram Bitmeden

 Herkese İyi Bayramlar,

 Yılın uzun metrajlı son bayram tatilinin yavaş yavaş sonuna geldik. Yapımda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliriz. Tabi bu seneki bayramın bitişi pek çok şeyin başlangıcı olacak.

 Okullar açılacak ve kızımda dahil olmak üzere pek çok irili ufaklı çocuk ve genç okula başlayacak. Kızım okula başlayacak dediysem de kreşe başlayacak. :) Onun için evde heyecan ve merak duyguları fazlasıyla baskın. "Acaba alışacak mı? Ya gitmek istemezse? Yemeklerini yiyecek mi? Tuvaletini kaçırır mı? Ya hasta olursa? Ya korkarsa ? Peki ben ne yapacağım ? bla bla bla. Muhtemelen hepsi öyle ya da böyle başımızdan geçecek.

 Bir diğer konu şehitlerimiz, mülteciler,erken seçim ve ekonomik kriz söylentileri bayram sonrası en büyük gündemi oluşturuyor. Umarım memleketin üstüne çöken bu kara bulutlar tez vakitte gider.

 Bayram sonrası sonbahar ve kış mevsimine iyice alışmış olacağız. Yazlıklar kalkacak, kışlıklar dolaplara yerleştirilecek, planlar yapılacak vs.

 Dondurma, soğuk içecek ve karpuz kavun dönemi bittiğine göre, ıhlamur, adaçayı stokları tüketilmeye başlanacak.

 Solunum enfeksiyonları ve virüsler ile tekrar teşrik-i mesaiye geçilecek. Gelsin ilaçlar, gitsin bitki çayları.

 Çorba çeşitlerine odaklanılacak. "Bir çorba iç, için ısınır." en çok kullandığımız cümlelerden olacak.

 Kızım üstünü ört, terliksiz gezme, pencereyi kapa, bu ince yağmurlukla mı sokağa çıkacaksın, hava erken kararıyor geç kalma, şemsiyeni unutma, işkembeciye gidelim mi?, dışarısı soğuk içerde oturalım, limon var mı?, yağmur var plan iptal, bu avm'lere de girmek ne zor, bank ıslak oturmayalım, kaydırak ıslak kayma, ne demek doktor 4'e kadar dolu, hasta olmuşum öpüşmeyelim, kar lastiklerini kaça aldın, bu havada doğalgaz mı yakılır üstüne bir kat daha giy, kestane alalım yeriz, sinemaya gidelim, acaba doktor rapor yazar mı, sana 2 çile yün yeter,   içi elyaf bunun, su bir türlü ısınmadı, ben üşümem ya, kösem başlıyormuş, diziyi yayından kaldırmışlar, bu ayakkabıyla nasıl üşümüyorlar,   ...

 Velhasıl-ı kelam, Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle :)4 yorum:

 1. Bir kış sever olarak hastalık kısmı hariç son paragrafa bayıldım :)Bu arada kuzuya kreşte başarılar şimdiden :)

  YanıtlaSil
 2. Her şey insanlar için. Seninde istediklerin gönlünce olsun canım.Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, bloğunuzu çok beğendim. Böyle bir bloğa sahip olduğunuz için sizi kutluyorum.
  Sizi kendi bloğuma davet etmek istiyorum. http://beyazlimon.blogspot.com/.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok tesekkürler, blogunuz oldukça profosyonel gözüküyor acıkçası begendim. Ama takip butonu göremedim. Yardımcı olursanız sevinşrim.

   Sil